Péče o vaše ruce

péče o ruce

Vaše ruce umí prozradit, kým jste, aniž byste to tušili. Ruce vyzradí, kolik je vám přibližně let, zda jste ve stresu, protože si koušete nehty, zda jste kuřák, protože jsou vaše nehty nažloutlé ….

Jestliže se budete o své ruce dobře starat, nebudete se muset bát toho, že byste na sebe prozradili až příliš. Naše ruce si rozhodně péči zaslouží, protože se jimi denně dotýkáme mnoha věcí, uchopujeme, přesouváme, pokládáme, několikrát denně si ruce myjeme, a tak dostávají opravdu zabrat.

Vysušené ruce

Vysušené ruce patří k jednomu z nejčastějších problému, který nás může potkat. Není to nijak ohrožující pro naše zdraví, ale mohou nám život pěkně znepříjemnit. Nejčastějšími projevy suchých rukou je na pohled šupinatá pokožka, svědění a pálení, popraskaná místa mezi prsty, kam se může dostat také infekce.

Věděli jste, že pokožka na našich rukou obsahuje mnohem méně mazových žláz, a proto dochází mnohem častěji k jejímu vysušování?
Také naše ruce jsou v denním kontaktu s mnoha různými látkami, které našim rukám nemusí dvakrát svědčit. Jsou to různé saponáty, mýdla nebo čisticí prostředky. Suché ruce mohou být také projevem atopického ekzému.

Vaše ruce budou vypadat o mnoho lépe, pokud si jednou za týden uděláte peeling, který ruce zbaví vrstev odumřelé pokožky, následně použijete krém na ruce a dodáte jim hydrataci. Při uklízení používejte rukavice, které při úklidu vaše ruce ochrání proti nežádoucím účinkům chemie.

Také se dobře podívejte na složení kosmetiky, kterou kupujete. Zaměřte se spíše na kosmetiku s přírodním složením, která neobsahuje alkohol.

Lámavé nehty

Pokud se vám nadměrně lámou vaše nehty, pak je to ve větší míře chybou stravy, kterou konzumujete. Důvodem však může být také stres a vnější prostředí. Vašim nehtům škodí především nevyvážená strava.

Do vašeho jídelníčku zařaďte pestrou stravu s obsahem vápníků a omega-3 a 6 mastných kyselin. Také hydratační krém na ruce pomůže vašim nehtům, protože obsahuje dostatek vitamínů. Krémy na ruce s přírodním složením obsahují také pěstící oleje, které blahodárně působí na růst nehtů a jejich sílu.

Krémy na ruce s přírodním složením

Vašim rukám jistě ulevíte používáním krémů s přírodním složením. Ideální jsou ty, které nezanechávají mastný film na rukách, dobře se vstřebávají a dodají dostatek vitamínů a vyživení. Skvělou volbou jsou krémy na ruce od italské kosmetické společnosti HELAN.
Nakupujte přírodní kosmetiku z pohodlí vašeho domova v e-shopu Tendenceesence.cz.