Certifikáty kosmetiky HELAN

Systém vývoje, výroby a kontroly společnosti HELAN odpovídá těm nejvyšším standardům, s ohledem na špičkovou kvalitu a ochranu životního prostředí a soulad s mezinárodními normami.

Všechna kosmetika značky HELAN je držitelem certifikátu ICEA - institutu pro environmentální a etickou certifikaci, a certifátu LAV - ligy proti vivisekci (pitvání za živa).

Certifikát ICEA

logo icea Certifikát ICEA vydává organizace Environmental and Ethical Certification Institute - jedna z nejdůležitějších institucí ve svém oboru díky více než 13000 kontrolovaným společnostem. Cílem ICEA je rozvoj čestného a sociálně udržitelného rozvoje pomocí podporování bio zemědělství a dalších bio-ekologických sektorů. Kosmetika, která získá certifikát ICEA musí splňovat očekávání zákazníků coby zdravá, bezpečná a přátelská ke klimatu. Nesmí se používat žádné zakázané složky, alergeny, dráždící nebo jinak škodlivé substance, geneticky modifikované produkty, ionizující radiace. Lze pracovat pouze s přírodními produkty, které jsou certifikované, a musí být uvedeny ve složení kosmetiky. Obaly certifikované kosmetiky musí být z recyklovatelných materiálů.

Certifikát LAV

certifikace lavLiga proti vivisekci (LAV) byla založena v roce 1977 za účelem zrušení vivisekce, ochrany zvířat a jejich práv, ochrany biodiverzity a životního prostředí a boje proti "zoo mafii". LAV je uznávaná Italskou vládou coby nezisková organizace, a spolupracuje s ministerstvy, má zastoupení v různých komisích a jiných státních agenturách. Certifikát LAV garantuje, že produkt nebyl testován na zvířatech.

Clean Energy Program

logo energia pulitaSpolečnost HELAN klade velký důraz na ochranu životního prostředí, a proto se zapojila do programu Clean Energy. Tento program si klade za cíl dosáhnout stavu, kdy každá Kwh elektřiny použitá společností k výrobě kosmetiky byla vyprodukována z obnovitelných zdrojů bez použití fosilních paliv. Toto garantuje organizace DNV.

Certifikace ISO

logo rina engUNI EN ISO 9001/2008 Quality Management and UNI EN ISO 14001/2004 Environmental Management
Společnost HELAN byla v roce 2000 první italskou kosmetickou firmou, která získala oba tyto certifikáty.