K čemu slouží kyselina hyaluronová v kosmetice

kyselina hyaluronová

Snad každá z nás již alespoň jednou slyšela o kyselině hyaluronové. Ale víte, co pro naši pokožku dělá a jaké jsou její účinky? Kyselina hyaluronová je tělu zcela přirozenou molekulou.

Vlastnosti kyseliny hyaluronové

Pro kosmetický průmysl je kyselina hyaluronová malým, ale přesto velmi účinným zázrakem. V naší pleti zadržuje velké množství vody, díky tomu je potom pleť dostatečně hydratovaná. Naši pokožku také změkčuje a pomáhá ji vyhlazovat. K dalším pozitivním vlivům patří lubrikace pokožky a antioxidační vlastnosti. Skvěle také působí protizánětlivě.

Jednotlivé využití kyseliny hyaluronové v kosmetickém průmyslu

    • Injekční výplně

Historie injekčních výplní není nijak dlouhá. V roce 2003 došlo k povolení používání injekčních výplní kyseliny hyaluronové v estetické chirurgii. Skvěle působí při vyhlazování vrásek, navíc pomáhá při korekci vtažených jizev. Ženy si pomocí ní nechávají zvětšit svá poprsí a rty. Jedinou nevýhodou těchto injekčních výplní je finanční náročnost.

    • Dermatologická ošetření

Kyselinu hyaluronovou je možné do pokožky vpravit pomocí laseru nebo přístroje s tenoučkými jehličkami. Pomocí takové techniky se dostane kyselina hyaluronová i do hlubších vrstev naší pokožky. Ani tato varianta ošetření není finančně příznivou.

    • Kosmetické přípravky

Nejpříznivější variantou jak do své pokožky dostat kyselinu hyaluronovou je, pořídit si kosmetické přípravky, které ji obsahují. Velmi jednoduše ji vpravíte do své pokožky. Při dlouhodobém používání minimalizujete vznik vrásek ve vašem obličeji a v oblasti krku a dekoltu. Ideální jsou pleťové krémy, gely i séra. Stačí je jemně zapracovat vklepáním do vaší pokožky.

Skvělé je, pokud si vyberete kosmetiku, která obsahuje kyselinu hyaluronovou, ale navíc která je přírodní a kvalitní. Italská kosmetika HELAN spojuje oboje.

Přírodní kosmetika HELAN

Kosmetika HELAN poskytuje široký výběr kosmetických přípravků, které obsahují kyselinu hyaluronovou, ale i mnoho dalších účinných látek. Vyberte sobě nebo svým blízkým kvalitní přírodní kosmetické přípravky s kyselinou hyaluronovou.